27. yaşımı Avustralya’da kutladım.

Yazımı okumadan şu Bondi videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü çok güzel.❤️

Avustralya’da aynı cins evlilik hakkında halkın düşüncelerini öğrenmek için posta yolu ile oylama yapılıyordu. Destekleyenler ile tamamen karşı olan bolca arkadaşımız vardı etrafımızda. Herkesin kendine göre kaygıları vardı haklı olarak. Sonuçlar geçtiğimiz ay açıklandı ve kesin sonuçlara göre halkın yüzde 61’i EVET dedi.Geçtiğimiz hafta itibari ile parlementodan da EVET çıktı. Ben bu sürecin sonunda ne olur henüz net göremiyorum fakat içinde sevgi olan herşeye varım. Artık geriye tek bir oylama adımı kalmış oldu.

img_5348
#loveislove

2010’lu yılların sonuna yaklaşıyoruz resmen. Her yeni senede kağıda, deftere, telefona yeni yılı yazarken zamanın nasıl hızlı geçtiğini düşünürüm, şaşırırım, elim yazmak istemez resmen. Şöyle oturup tüm hayatımı bir düşünürsem: üniversiteyi kazanmak, evlenmek, ilk kez yurtdışına çıkmak ve Disneyland’e gitmek herhalde en heyecanlı kısımlarını oluşturmuştur. Fakat bu 2016 ve 2017 senesi en çok hatırlanmak istercesine, hırs yapıp karşımıza Avustralya’yı çıkardı.😊

img_5078
Harbour Bridge’in farklı bir açıdan görüntüsü


Bende tüm geçmişi düşündüm ve 2018 yılı içerisinde yapmak istediklerimi ve yapmak istemediklerimi yazmaya karar verdim. Bu yazı biraz daha kendim ile ilgili olduğundan okumak istemeyenler olabilir :). Ama olsun. Geri dönüp ara ara okudukça motive olacağıma inanıyorum. En başta sağlıklı, mutlu ve huzurlu olmak kısmını geçtikten sonra başlayayım bakalım. 🙂

 • Hala bulamamış olursam, iş bulmak istiyorum.
 • Düzenli spor yapmaya devam etmek istiyorum. Burada çıta çok yükseldi çünkü, etraf resmen manken kaynıyor. 🙂
img_5071
The Rocks
 • Daha düzenli ve sadece kendime iyi geldiğini bildiğim, hissettiğim şekilde sağlıklı beslenmek istiyorum. Dünyada yükselen bir vejetaryen-vegan trendi var. Burası anavatanı gibi. Seçenek çok. Gerisi bana kalmış.
img_5287
Ama tabi dayanamıyoruz
 • Mükemmel İngilizce konuşabilmek istiyorum. O zaman herşey daha kolay olacak. Eminim.
 • Kedi ama Türkiye’de bir ara baktığımız Faik gibi bir kedi istiyoruz.
IMG_1474
Faik seni çok özlüyoruz
 • Köpek istiyoruz ama Bernese.

Bu kısıma ekleme yapmak istiyorum. Çok istediğimizden haliyle sokakta dolaşan Bernese görünce üzerine atlıyoruz. Geçen sabah köpeğiyle birlikte komşumuza denk geldik. Daha doğrusu komşumuz olduğunu sonradan Özgür’den öğrendim. Sevdik, oynadık biraz. Mest olduk. 7 aylık olmasına rağmen devasa bir boyuta sahipti. Sahibi çok arkadaşçıl, aile ve çocuk dostu olduğunu ve kesinlikle tavsiye ettiğini söyledi. Yanlarından ayrılırken yüzümüzde tebessüm ile arkamıza baka baka otobüsümüze doğru yürüdük.

berniese
kalp kalp kalp
 • Çok seyahat etmek istiyoruz Özgür de, ben de.
 • Başka ülkeye taşınmamak istiyoruz 🙂 Burası çok güzel. Kalalım.


 • Gereksiz alışveriş (her anlamda) yapmayacağım sözünü kendime vermiş olayım.
img_5266-1
Queen Victoria Building
 • Hugh Jackman ile tanışmak çok istiyorum…
img_5349
Bondi Beach diyor…
 • Bloğuma İngilizce olarak devam etmek istiyorum.
 • Sadece ikimizin yaşadığı kendi evimize çıkalım bir de.
 • Her zaman mantıklı kararlar alabilmek ve olayları gözümde büyütmemek istiyorum.
 • Son olarak arkadaşlarım ve ailem buraya gelip yerleşsinler istiyorum.

 

28 Eylül 2014

 

Ve Avustralya, hep böyle güzel kal olur mu?

 

 

 

Published by

selotonin

Merhaba ben Selin. Nisan 2017'de esim Ozgur ile beraber Sydney-Avustralya'ya taşındik! Tasinma sürecimiz, yaptıklarımız, sonrasında olanlar ve olacak her şeyi kendimce yazmaya başladigim bloguma hos geldin! Keyifli okumalar!

6 thoughts on “27. yaşımı Avustralya’da kutladım.”

 1. O KADAR GÜZEL VE İÇTEN YAZIYORSUN Kİ GÖZLERİM DOLUYOR VE İSTEMSİZCE MAŞALLAH DİYORUM. UMARIM ENERJİLERİ HER DAİM BÖYLE GÜZEL OLUR DİYE İÇ GEÇİRİYORUM.
  SEVGİYLE KALIN.

  Like

  1. Merhaba,
   Çok teşekkürler .😊 En meraklandığım konu buydu. “Acaba yazdıklarım okuyanlara içten geliyor mu?” Bunu duymak çok güzel geldi. Tekrar teşekkürler. Sevgiler..

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s